KontaktNapište námFacebook češtinaEnglish

Obrázek
Petr Borovský podle klasických pohádek

Honza. Honza? Honza!

Honzíku můj zlatej. Ty odcházíš do světa. Co já si tady bez tebe počnu?

Režie Petr Borovský
Výprava Kamil Bělohlávek j.h.
Dramaturgie Petra Kosová
Hudba Daniel Čámský j.h.
Hrají Andrea Ballayová, Petr Borovský, Josef Jelínek, Tomáš Jereš, Lenka Válková Lupínková, Radka Mašková, Marie Mrázková
Délka představení 50 min.
Premiéra Česká premiéra
pondělí, 08 říjen 2018
od4 Inscenace je určena divákům
> 4 let

Co by byly české pohádky bez Honzy! Hloupého, chytrého, silného, málem králem, tu je kára, ten to ryje. Herci a příležitostnému režisérovi Divadla Alfa Petrovi Borovskému pohádky o Jeníčcích, Jancích a Honzovi 100x jinak nedaly spát. A vznikl scénář, který čerpá z variant tří známých pohádek o Honzovi. Propojený obcí Janovice, kde se chystá mezinárodní oslava jmenin – mají přijet hosté z italského Janova nebo jihoafrického Johannesburgu.

A nejlepší by bylo pochlubit se příběhem některého ze slavných rodáků. Jenže kterého Honzy? Silného, chytrého nebo bohatého? Není to lehké rozhodnutí. Tak to bude třeba si jejich slavné kousky připomenout… Ještěže máme loutkové divadlo!

Inscenace nabídne kromě známých pohádek také různé typy loutek; autorem výpravy je občasný spolupracovník Divadla Alfa Kamil Bělohlávek. Ten už spolupracoval s Petrem Borovským jednou, a to na inscenaci „Pohoršovna“ (premiéra
2016), divadelní adaptaci knižní předlohy Daniely Fišerové. Teď se do Alfy vrací a spolu s ním přicházejí Honzové, kteří vítězí nad lakomými sedláky, strašidly a drakem.

Stáhnout přílohy:

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Hodnocení
(18 hlasů)