KontaktNapište námFacebook češtinaEnglish

Obrázek
Petra Kosová, Tomáš Dvořák, Ivan Nesveda

Cirkus zlodějů

„Chlapi, vražte Kudlu do kanónu!!!“

Režie Tomáš Dvořák
Výprava Ivan Nesveda
Dramaturgie Petra Kosová
Hudba Petr Vydarený
Překlad Vratislav Kadlec
Hrají Andrea Ballayová, Martin Sádlo Bartůšek, Petr Borovský, Martina J. Hartmannová, Josef Jelínek, Tomáš Jereš, Aleš Kolovrat, Robert Kroupar, Lenka Lupínková, Radka Mašková, Marie Mrázková, Petr Vydarený
Délka představení 50 min.
Premiéra Česká premiéra
pondělí, 10 červen 2019
od6 Inscenace je určena divákům
> 6 let

Do města přijíždí Kudlův neuvěřitelný cirkus! Hadí žena Irina, silák Jasan, klauni Fanda a Paní Manda a nejfrancouzštější Francouz na světě Maurice. A pochopitelně velký eskamotér a kouzelník Armin Kudla. Jenže za blýskavou cirkusovou fasádou se skrývá zločinný plán…  Naštěstí  malý osiřelý artista Vilda Estrada má srdce na pravém místě a smysl pro spravedlnost. A hlavně získá na svou stranu odvážnou kamarádku Hanku a jejího psa Šumáka. Zlo musí být potrestáno!

Adaptace literární předlohy známého současného britského autora Williama Sutcliffa „Cirkus zlodějů a tombola zkázy“ částečně přejímá i původní název. A využívá hlavní motivy předlohy. Tedy příběh, ve kterém děti musí odhalit zločinného principála Armina Kudlu, protože dospělí snadno podléhají jeho charismatu a květnatým řečem a výmluvám. Přímočaré dětské vidění se ale ošálit nedá.

William Sutcliffe je britský spisovatel, který debutoval v roce 1996 knihou „New boy“. Píše do periodik The Guardian a Times, celkem napsal osm knih. Do češtiny byly zatím přeloženy pouze knihy „Cesta do Indie“ (2002) a „Cirkus zlodějů a tombola zkázy“ (2015). Překlad Vratislava Kadlece zaujal porotu literární ceny Zlatá stuha v kategorii „beletrie pro děti“ - a kniha kategorii vyhrála.

Autory divadelní adaptace je dramaturgyně Divadla Alfa Petra Kosová a dále Tomáš Dvořák a Ivan Nesveda. Režie se ujal umělecký šéf souboru Tomáš Dvořák. A ten je mistrem loutkových triků a vtipů! Cirkusové prostředí je pro jeho režijní um jako stvořené. A protože si přizval osvědčeného scénografa Ivana Nesvedu, je o loutkářská cirkusová kouzla postaráno.

Stáhnout přílohy:

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Hodnocení
(17 hlasů)