KontaktNapište námFacebook češtinaEnglish

Obrázek
Ivan Nesveda

Umanutá princezna

aneb "Tak, teď už vím, kam chodí krab od dvanácti do tří!!!"

Režie Ivan Nesveda
Výprava Ivan Nesveda
Dramaturgie úprava textu: Kristina Nesvedová
Hudba Michal Vaniš
Hrají Radka Mašková, Marie Mrázková, Martina J. Hartmannová, Martin Sádlo Bartůšek, Tomáš Jereš, Robert Kroupar
Délka představení 50 min.
Premiéra Česká premiéra
středa, 30 květen 2018
od5 Inscenace je určena divákům
> 5 let

Líbezná princeznička, zakletý princ, starosvětský pan král, tajemná mořská víla, potrhlí muzikanti a stařičký sluha ….  ti všichni vystupují v komorní loutkové hříčce Umanutá princezna, která je nejnovější dramatizací tradiční italské pohádky - „Princ krab“.

Nejenom ve své slunné domovině se tato, jedna z nejstarších a nejpodivnějších italských pohádek, dočkala celé řady literárních a jevištních zpracování a nyní se poprvé představuje i českým divákům prostřednictvím inscenace plzeňského Divadla ALFA.

Příběh nás zavádí  do tajemného světa věhlasných Benátek, „kde občas mizí dělící čára mezi pevninou a mořem...“.  V těchto pohádkových kulisách se odehrává příběh o obrovitém krabovi, který je ve skutečnosti zakletým princem a o velmi, velmi svéhlavé, až „umanuté“ princezničce, která s pomocí dvou pouličních muzikantů princovo tajemství odhalí a rozhodne se jej ze zakletí vysvobodit. Zmíněné vysvobození je pak samozřejmě spojeno s „nezměrným úsilím“, které princeznička musí prokázat. Na tento obtížný, ba nebezpečný úkol, však není tak úplně sama a s pomocí přátel a v neposlední řadě i díky porozumění milujícího otce, všechno dobře dopadne, jak už bývá v pohádkách zvykem. Neokoukaný příběh, který scénicky připravil I. Nesveda, dotvářejí „kouzelné“ písně a melodie, jejichž nepochybné „kouzlo“ nakonec zlomí i „kouzla“ a čáry hudbymilovné mořské víly.

 

Stáhnout přílohy:
  • (0 Stáhnutí)

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Hodnocení
(22 hlasů)