KontaktNapište námFacebookčeštinaEnglish

Obrázek
Pavlína Vimmrová, Romuald Collinet

Panic in the museum

SOS! Puppets are out of control !!!

Directed by Romuald Collinet a Pavlína Vimmrová
Stage design Romuald Collinet, Adriana Černá
Dramaturgy Pavlína Vimmrová, Petra Kosová
Music Benoit Lecomte
Cast Blanka Josephová-Luňáková, Andrea Ballayová, Martin Sádlo Bartůšek, Petr Borovský, Martina J. Hartmannová, Robert Kroupar, Vladimír Sosna
Premiéra Czech premiere
Monday, 11 December 2017
od8 The performance is
from 8 years

 

Loutky hrály v Plzni v roce 1918 jednu z klíčových rolí při vzniku samostatného Československa. Ostatně loutkový tzv. „revoluční“ Kašpárek je národní kulturní památkou a opatruje ho Archiv města Plzně. Navíc nedávno se stalo české loutkářství součástí světového dědictví UNESCO. Proto se Divadlo Alfa rozhodlo oslovit francouzsko-český soubor, aby se na Alfu, Plzeň a loutky podíval nejdřív pěkně zdáli a potom ještě pěkněji zblízka. A tak tedy Compagnie La Pendue pilně prohlíží fundusy loutek a listuje starými i novými hrami. Proč právě La Pendue? Protože na 28. Skupově Plzni strhlo publikum svojí rakvičkárnou „Polichinelle, pěkný ptáček“ k neutuchajícím a emotivním ovacím. To byl důvod, proč Divadlo Alfa pozvalo právě tvůrčí tým La Pendue. Mezitím se ale v Plzni začaly dít záhadné věci:

Výskyt podivné nákazy v legendárním muzeu loutek Alfa (zpráva z tisku)

„Kdysi zde vládl dokonalý pořádek, střežený hlídači s ostřížím zrakem a ostřílenými průvodkyněmi. Ti si ale teď v zoufalství trhají vlasy, protože se mezi vitrínami začala plíživě šířit zvláštní nákaza, nenapravitelně postihující většinu zdejších exponátů, které návštěvníci znají z dnes již legendárních loutkových inscenací, jako je Jan Žižka u hradu Rábí nebo Jéminkote, Psohlavci. Nad zdrojem této těžko popsatelné nákazy, jež postihuje výhradně loutky, se zatím vznáší řada otazníků. Vyšetřovatelé však naznačují, že stopy vedou k vetřelci neznámého původu, kterého do budovy vpustila z nedbalosti uklízečka. Neznámý, který se pravděpodobně stále ukrývá kdesi v prostorách expozice, si údajně libuje v převlecích a také ve vtipkování na účet zaměstnanců i návštěvníků muzea. Zvěst o nedávných událostech do plzeňské Alfy přilákala nevídaný počet návštěvníků, ředitel muzea se proto rozhodl prozatím nepřerušovat provoz, zdůrazňuje však, že do objasnění případu zůstává vstup do expozice na vlastní nebezpečí“.

Podaří se pracovníkům muzea loutek vzácné exponáty zachránit, než budou nenávratně ztraceny? Sledujte další vývoj situace v našem aktuálním zpravodajství, nebo seberte odvahu a vydejte se do Alfy sami!

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Rating
(0 votes)