KontaktNapište námFacebookčeštinaEnglish

Obrázek
Ivan Nesveda

A Humble Princess

or "So, now I know where the crab goes from twelve to three !!!"

Directed by Ivan Nesveda
Stage design Ivan Nesveda
Dramaturgy Kristina Nesvedová
Music Michal Vaniš
Cast Radka Mašková, Marie Mrázková, Martina J. Hartmannová, Martin Sádlo Bartůšek, Tomáš Jereš, Robert Kroupar
Performace duration 50 min.
Premiéra Czech premiere
Wednesday, 30 May 2018
od5 The performance is
from 5 years

Líbezná princeznička, zakletý princ, starosvětský pan král, tajemná mořská víla, potrhlí muzikanti a stařičký sluha ….  ti všichni vystupují v komorní loutkové hříčce Umanutá princezna, která je nejnovější dramatizací tradiční italské pohádky - „Princ krab“.

Nejenom ve své slunné domovině se tato, jedna z nejstarších a nejpodivnějších italských pohádek, dočkala celé řady literárních a jevištních zpracování a nyní se poprvé představuje i českým divákům prostřednictvím inscenace plzeňského Divadla ALFA.

Příběh nás zavádí  do tajemného světa věhlasných Benátek, „kde občas mizí dělící čára mezi pevninou a mořem...“.  V těchto pohádkových kulisách se odehrává příběh o obrovitém krabovi, který je ve skutečnosti zakletým princem a o velmi, velmi svéhlavé, až „umanuté“ princezničce, která s pomocí dvou pouličních muzikantů princovo tajemství odhalí a rozhodne se jej ze zakletí vysvobodit. Zmíněné vysvobození je pak samozřejmě spojeno s „nezměrným úsilím“, které princeznička musí prokázat. Na tento obtížný, ba nebezpečný úkol, však není tak úplně sama a s pomocí přátel a v neposlední řadě i díky porozumění milujícího otce, všechno dobře dopadne, jak už bývá v pohádkách zvykem. Neokoukaný příběh, který scénicky připravil I. Nesveda, dotvářejí „kouzelné“ písně a melodie, jejichž nepochybné „kouzlo“ nakonec zlomí i „kouzla“ a čáry hudbymilovné mořské víly.

 

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Rating
(2 votes)