KontaktNapište námFacebookčeštinaEnglish
sp--24-INV

Pozor, na Plzeň se řítí vesmírná pohroma!

Zachrání město SUPERMAŇÁSCI?

Tradiční velkolepá oslava výročí osvobození Plzně americkými vojsky na konci druhé světové války je v plném proudu. Nejvzácnějším hostem je slavný superhrdina, Kapitán Amerika. Idylu slavnosti ale naruší zpráva, že se na město ohromnou rychlostí řítí obří asteroid. Kapitán Amerika se rozhodne Plzeň zachránit a na pomoc přivolává další superhrdiny, kterými nejsou nikdo jiný než Ironman, WonderWoman a Aquaman. Jenže v Muzeu loutek se ke stejné záchranné misi chystá i tým nejslavnějších českých a plzeňských hrdinů – klasických loutkových postav. Pod vedením výmluvného Kašpárka se do akce připravuje nezranitelný Bezhlavý rytíř, voděodolný Vodník a létající Čert...

Komedie Supermaňásci nese nezaměnitelný rukopis kmenového režiséra Alfy Tomáše Dvořáka. „Díky svému originálnímu stylu dokázal Tomáš Dvořák prosadit české loutkové divadlo po letech opět do zahraničí a doposud zůstává jedním z mezinárodně nejúspěšnějších českých divadelních režisérů,“ řekl ředitel Divadla ALFA Jakub Hora. Hru napsal pro Alfu Vít Peřina, dramaturg Naivního divadla Liberec, který jako autor spolupracuje s Tomášem Dvořákem už řadu let. V Divadle ALFA mají oba tvůrci společně na kontě řadu úspěšných inscenací, mimo jiné „O bílé lani“ (2006) „James Blond“ (2009), „Tři siláci na silnici“ (2017) nebo „Zločin v říši pohádek“ (2022).

Kromě maňásků, jak napovídá název hry, uvidí děti v inscenaci i další typy loutek. „Výtvarník Marek Zákostelecký volil loutky podle charakteru postav. Spolu s maňásky se na jevišti potkají klasické marionety a také plošné loutky, které představují hrdiny oživlé z papírových komiksů,“ upřesnila dramaturgyně Petra Kosová. Hudbu k inscenaci napsal Vratislav Šrámek a účinkují v ní herci Kristýna Franková, Martina J. Hartmannová, Lenka Lupínková, Radka Mašková, Martin S. Bartůšek, Petr Borovský, Daniel Horečný, Tomáš Jereš, Robert Kroupar a Petr Vydarený.

Večerní slavnostní premiéra se odehraje v pátek 26. května od 18 hodin a vstupenky na ni jsou stále ještě k dispozici.Supermaňásci jsou určeni divákům od 8 let a trvají 50 min. Pro malé návštěvníky připravilo divadlo také zábavné vystřihovánky.