KontaktNapište námFacebookčeštinaEnglish
sp--24-INV

Obrázek
Tomáš Končinský

Pohádky z Ošemetna

Zpupná okurka, strašidelný les, nezaměstnaný tchoř a červený vodník – vítejte v Ošemetnu!

Režie Tomsa Legierski
Výprava Karel Czech
Dramaturgie Petra Kosová
Hudba Petr Vydarený
Text písní Blanka Josephová-Luňáková
Hrají Radka Mašková, Kristýna Franková, Martin Sádlo Bartůšek, Daniel Horečný, Josef Jelínek, Aleš Kolovrat, Petr Vydarený
Délka představení 50 min.
Premiéra Česká premiéra
pondělí, 04 říjen 2021
od3 Inscenace je určena divákům
> 3 let

Pomoooc! V Ošemetnu vyrostla obří okurka! Místní jsou na ni zprvu hrdí, ale pak se začne okurka roztahovat po celé vsi. Kdo na zpupnou přezrálou okurku vyzraje? Najde se takový hrdina? A najde se takový, který by se nebál jít do místního lesa? Něco tuze ošemetného tam vydává podivné zvuky a nikdo neví, co to je. Ale o to víc se všichni bojí! A bojí se i tchoř – ale práce. Nakonec přece jen najde takovou, kterou si zamiluje, přestože jiným nevoní. Z ošemetné situace se dostane i vodník, který je opovrhovaný v rámci svého druhu: považte, je červený. Ale i takový vodník může najít tu svou správnou vodu.

Čtyři zábavné pohádky z podivuhodné vesničky jménem Ošemetno chystá pro divadlo Alfa jeho kmenový režisér Tomsa Legierski. Ke spolupráci si přizval scénografa Karla Czecha, který v Plzni hostuje často (ALFA farma, Tajemný hrad v Karpatech, Spáčka a vřeteno, Putování dobrého Hanse Böhma Evropou). Tentokrát bude Legierski společně s dramaturgyní Petrou Kosovou adaptovat pohádky současného autora Tomáše Končinského. Což je scénárista a spisovatel, který pracuje především pro Českou televizi, byl nominován na Českého lva za scénář k filmu Schmitke a s autorským týmem knihy Překlep a Škraloup vyhrál v roce 2017 ceny Magnesia Litera a Zlatá stuha.

Stáhnout přílohy:

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Hodnocení
(66 hlasů)