KontaktNapište námFacebookčeštinaEnglish
sp--24-INV

Divadlo ALFA - Novinky

26. 2. 2024

„Štěstí smůla, obojího fůra,“

říká děda v nové inscenaci, která měla dnes premiéru před dětskými diváky.

Tvůrci tentokrát zpracovali prastarý příběh o tom, že bychom se neměli vymlouvat na minulost a trpně čekat nebo se trápit tím, co přinese budoucnost, ale měli bychom každý den prožívat naplno a pracovat na tom, aby nám bylo dobře. Autorkou textu je dramaturgyně Petra Kosová a režisérem umělecký šéf divadla Tomsa Legierski. Pohádka „O štěstí a neštěstí“ bude mít slavnostní večerní premiéru 1. 3. v 18 hodin a hrát se bude i 2. 3. a 9. 3. v 15 hodin.

Původní lidová pohádka, která inspirovala tvůrce Divadla ALFA, se prolíná mnoha kulturami. Objevuje se v odkazech asijských a indiánských mýtů a zabývá se otázkou, kterou lidé zkoumají po tisíciletí: Jak je to v našich životech se štěstím a neštěstím? „Náš příběh vypráví parta herců, kteří se vydali vstříc existenčně nejistému dobrodružství kočovných loutkářů. A protože mají zrovna pocit, že se jim moc nedaří, brblají a brblají a žehrají na to, že nemají štěstí. A to je ta správná chvíle pro vyprávění příběhu o jedné vesnici, v níž žil moudrý děda se svým vnukem,“ uvedla autorka Petra Kosová.

Autorem výpravy nové inscenace je hostující Karel Czech, krásné vyřezávané loutky typu manekýn budou vodit herci Robert Kroupar, Lenka Lupínková, Radka Mašková, Martin Sádlo Bartůšek a také Kristýna Břeská, která s Alfou spolupracuje poprvé. V inscenaci účinkuje i Matěj Siegl.

Ranní premiéra 26. 2. i první představení se výjimečně odehrály bez herce Martina Sádlo Bartůška, který onemocněl. Jeho roli si rozdělili režisér Tomsa Legierski a nová tvář v tvůrčím týmu, autor hudby, plzeňský skladatel a pedagog Jan Ženíšek. Jana Ženíška znají hudební fanoušci z působení v hudebních tělesech Sebevrány a Kníry, dříve Tleskač, Magic Mushroom a Oki Band. Na plzeňské konzervatoři vystudoval hru na kytaru a nyní vyučuje na ZUŠ Chválenická a ZUŠ Sokolovská. Ve skladbách Jana Ženíška zazní na jevišti Alfy řada nástrojů, kromě kytary i basa, banjo nebo violoncello. Texty písní napsala herečka Blanka Josephová-Luňáková.

Pohádka „O štěstí a neštěstí“ je určená dětem od 5 let, 1. a 2. třídám ZŠ a také rodinám s dětmi. „Příběh sám o sobě je zábavný a jednoduchý, aby mu děti dobře porozuměly. Je ale také plný nečekaných a překvapivých zvratů a podprahově nese několik poselství: Prožívej každý den naplno a nezoufej si, protože nic netrvá věčně. Nikdy nevíš, co ti další dny přinesou – štěstí, nebo neštěstí? Kdo ví…,“ řekl režisér Tomsa Legierski.

K nové inscenaci vznikl program, ve kterém najdete speciální sběratelskou minci! Ta vám prozradí, jestli vás dnes čeká štěstí nebo neštěstí (k prodeji na šatně a pokladně divadla).

„Štěstí smůla, obojího fůra,“
25. 2. 2024

Petr Borovský a Jakub Jelínek reprezentovali v Tokiu.

Na Mezinárodním loutkovém festivalu v Shimokitazawě proběhl první Puppet Slam International.

Za české účasti proběhlo v Tokiu na Mezinárodním loutkovém festivalu v Shimokitazawě první kolo Puppet Slam International (PSI). Mezi deseti účastníky z ČR, Japonska a USA představili své kousky i herci Petr Borovský a Jakub Jelínek. Již nyní se těšíme na druhé kolo PSI, které proběhne v červnu v České republice v rámci programu 35. Skupovy Plzně. Akce se uskutečnila za podpory: Institutu umění - Divadelního ústavu, PerformCzech, Ministerstva kultury České republiky, Národního plánu obnovy a EU.

Petr Borovský a Jakub Jelínek reprezentovali v Tokiu.
15. 2. 2024

Premiéra O štěstí a neštěstí je za dveřmi.

Už máte své vstupenky?

Nová inscenace O štěstí a neštěstí (5+, cca 50 min.) bude mít premiéru před dětskými diváky z mateřských škol už 26. 2., slavnostní večerní pak proběhne 1. 3. Hned den poté můžete vyrazit na tento příběh plný zvratů a překvapení i vy. Druhá repríza následuje hned další sobotu, tj. 9. 3. Kdy se společně potkáme v ALFĚ?

vstupenky na 2. 3.
vstupenky na 9. 3.

Premiéra O štěstí a neštěstí je za dveřmi.
7. 2. 2024

Obě sobotní představení Abraxas Dabraxas jsou vyprodaná.

Oblíbené Hafan studio ale přijede brzy znovu. A s čím?

 

Sobotní pohádka Abraxas Dabraxas je již beznadějně vyprodaná. Ale nesmutněte, oblíbená Blanka Borůvková se svým HAFAN STUDIEM dorazí do ALFY brzy znovu. Tentokrát s novinkou Kam a s kým se vypravím? (4+, 45 min.). Představení je zajímavé nejen tím, že jde o divadelní ztvárnění komiksu, ale také tím, že samy děti rozhodují o tom, jak se děj vyvine. Pokaždé tak vznikne nový originální příběh. Přijďte si to vyzkoušet!

VSTUPENKY (místa nejsou číslována):
24. 2. od 14:00 hod.
24. 2. od 15:30 hod.

 

Obě sobotní představení Abraxas Dabraxas jsou vyprodaná.
31. 1. 2024

Již podruhé vám nabídneme odpolední představení ve všední den

Tentokrát budeme hrát o pololetních prázdninách.

V pátek zahrajeme jako odpolední představení pohádku Jak si Míša hledal kamaráda (3+, 50 min.). Kolem dvaceti vstupenek je ještě k dispozici, pokud si tedy chcete zpříjemnit pololetní prázdniny, neváhejte s nákupem. Těšíme se na vás.

Objednávka vstupenek zde

Již podruhé vám nabídneme odpolední představení ve všední den
26. 1. 2024

Mezinárodní festival Skupova Plzeň

vyhlašuje Open call do programu PUPPET SLAM INTERNATIONAL pro perfomery v oblasti loutkového divadla ze scény amatérské i profesionální.

Mezinárodní festival Skupova Plzeň
22. 1. 2024

POZOR! Kvůli trvající nemoci opět změna titulu.

Z důvodu trvající nemoci v souboru uvedeme v sobotu 27. 1. 2024 od 15:00 hod. místo inscenace "Zločin v říši pohádek" maňáskovou grotesku "Pan Kašpar a jeho povedená rodinka".

 

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Pokud vám nový titul nevyhovuje, je možné vstupenky vrátit v místě nákupu do 31. 1. 2024, 12:00 hod. Děkujeme za pochopení!

volné vstupenky na nový titul

 

POZOR! Kvůli trvající nemoci opět změna titulu.
19. 1. 2024

Pozor, dnes a zítra změna titulu!

Zahrajeme pohádku O zlaté rybce.

 

Z důvodu zranění v souboru budeme dnes odpoledne (19. 1.) a v sobotu odpoledne (20. 1.) uvedeme místo inscenace "Pan Kašpar a jeho povedená rodinka" náhradní titul "O zlaté rybce".
Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Děkujeme za pochopení!

Vzhledem ke změně titulu se představení přesouvá z KLUBU na Velký sál a to je šance pro vás, na které nezbyly vstupenky na původní (vyprodaná) představení.

Volné vstupenky na pohádku O zlaté rybce:
pátek 19. 1. od 17:00 hod.
sobota 20. 1. od 14:00 hod.
sobota 20. 1. od 15:30 hod.

 

Pozor, dnes a zítra změna titulu!
18. 1. 2024

Máme tady novinku…

Těšit se můžete na odpolední představení ve všední den!

V pátek 19. 1. vám poprvé zahrajeme i v odpoledních hodinách, a to přesně od 17:00 hod. A co? Pan Kašpar a jeho povedená rodinka.

Kdo z vás dorazí? Pár vstupenek ještě zbývá: koupit vstupenku

Máme tady novinku…
12. 1. 2024

Divadlo Drak nepřijede

Z důvodu zranění v hostujícím souboru jsme bohužel nuceni zrušit úterní (16. 1.) představení Šípková Růženka.

U vstupenek zakoupených on-line bude vstupné vráceno na váš účet. Ti, kdo si zakoupili vstupenky v kamenném předprodeji, je mohou vracet do středy 24. 1. 2024 v místě nákupu nebo přímo v Divadle ALFA. Děkujeme za pochopení.

Divadlo Drak nepřijede
Strana 1 z 9