KontaktNapište námFacebookčeštinaEnglish
sp--24-INV

Obrázek
Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček

Pravdu má každý svou (?)

„Upálit neznamená vyvrátit.“

Režie Jakub Vašíček
Výprava Kamil Bělohlávek
Dramaturgie Tomáš Jarkovský, Petra Kosová
Hudba Daniel Čámský
Scénář Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček
Hrají M. J. Hartmannová, B. Josephová-Luňáková, L. Lupínková, R. Mašková, K. Franková, M. Sádlo Bartůšek, P. Borovský, D. Čámský, B. Holý, D. Horečný, J. Jelínek, T. Jereš, R. Kroupar, P. Vydarený, M. Siegl
Délka představení 60 min.
Premiéra Česká premiéra
pondělí, 13 prosinec 2021
od12 Inscenace je určena divákům
> 12 let

Kdo pravidelně sleduje výměny názorů na sociálních sítích, může být frustrovaný z množství rezolutních „pravd“, z agresivního obhajování konspiračních teorií všeho druhu a z relativizací vědou doložených faktů. Jak se orientovat ve společnosti zahlcené nejen informacemi, ale také zpochybňováním vědecky dokázaných jistot?

Zdá se, že v postmoderním fragmentovaném světě lze popírat i přírodní zákony, o kterých jsme si mysleli, že jejich znalost sdílíme vespolek. Je vůbec Země kulatá? Pro co zemřel Giordano Bruno? Existuje Finsko? Není jiné východisko, než být sám se svým počítačem a druhy na síti? Lapili jsme sami sebe? Stojí pravda a poznání za velké oběti? Nebo se stačí rozčilovat anonymně vsedě s myší v ruce? A máme bez diskuze každý tu svou pravdu?

Do plzeňské Alfy se po čase vrací dvojice režisér Jakub Vašíček a dramatik a dramaturg Tomáš Jarkovský v celé své štiplavosti. Naposledy jsme se s nimi setkali v autorské inscenaci „Kde domov můj? (milostný dopis Československu)“ a předtím v osobité aktualizaci klasického díla Gabriely Preissové „Gazdina roba“ (a ještě předtím v „Ostře sledovaných vlacích“ nebo „Hamleteenovi“). Autorem technicky náročné výpravy je Kamil Bělohlávek a noty si brousí Daniel Čámský, další dvě stálice mezi spolupracovníky Divadla Alfa.

K představení vznikne navazující workshop a v nabídce budou také pracovní listy zaměřené na historii, literaturu a společenské vědy.

(FOTO: Milan Hajn)

Stáhnout přílohy:

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Hodnocení
(21 hlasů)