KontaktNapište námFacebookčeštinaEnglish
sp--24-INV

Obrázek
Tomsa Legierski, Petra Kosová a kol. na námět Jana Jeňýka Valeše

Putování dobrého Hanse Böhma Evropou

Jak mám poznat dobro a zlo, když věřím svým vychovatelům?

Režie Tomsa Legierski
Výprava Karel Czech
Dramaturgie Petra Kosová
Hudba Daniel Čámský
Hrají Daniel Horečný, Josef Jelínek, Radka Mašková, Kristýna Franková, Robert Kroupar, Lenka Lupínková, Martina J. Hartmannová, Tomáš Jereš
Délka představení 65 min.
Premiéra Česká premiéra
sobota, 19 prosinec 2020
od12 Inscenace je určena divákům
> 12 let

Doma sice mluví Hans Böhm francouzsky, německy a česky, protože rodiče i služky pocházejí z různých jazykových prostředí. Ale na táboře, kam rád jezdí, mu říkají, že nejlepší jsou Němci a ostatní jsou podřadní. A má tam nejlepší kamarády, hlavně Karla. Dokonce spolu hrají v kapele! Mladistvý sudetský Švejk musí do války a v hlavě má pořádný maglajz. Jenže doba je neúprosná – musí se rozhodovat teď hned. A jeho rozhodnutí mohou znamenat život nebo smrt pro něj i pro lidi, které potkává. Ještěže umí jazyky! Hlavně češtinu! Takový nesvětový jazyk a může pomoci uniknout o vlásek zajetí a smrti… Ne-hrdina z malé obce na západě Čech (Holýšov) se prodírá válečnou střední Evropou a ani po válce se jeho situace nepřestává komplikovat… Co nás formuje? Čeho jsme schopni vedeni pudem sebezáchovy? Jak silné jsou naše vnitřní mravní imperativy? Divadelní příběh inspirovaný skutečným příběhem.

Inscenace vznikla jako součást evropského projektu Connect UP pod vedením nového uměleckého šéfa Tomsy Legierskiho a dramaturgyně Petry Kosové. Tvůrčí tým doplňuje scénograf Karel Czech, který v posledních letech spolupracuje s Divadlem Alfa pravidelně (ALFA farma, Jako knoflík v hlavě nebo Spáčka a vřeteno).

Stáhnout přílohy:

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Hodnocení
(47 hlasů)